ایده‌های جذاب برای دکوراسیون تابستانه

5

تابستان، یکی از فصل‌های زیبا و رنگارنگ سال است. در این فصل، گرمای هوا در برخی از مناطق، طاقت فرسا و غیر قابل تحمل می‌شود. با این حال رها کردن لباس‌های بافت، شب‌های طولانی و سرما و وارد شدن به گرما و پوشیدن لباس‎های خنک، یکی از تغییرات لذت بخش آن است. از این رو بد نیست همزمان با آغاز تابستان و این تغییرات، دستی هم به سر و گوش دکوراسیون منزلمان بکشیم. در این مقاله از تورک‌اپ ایده‌هایی را برای این تغییر و ایجاد یک دکوراسیون تابستانی مطرح می‌کنیم. با ما همراه باشید.

چگونگی طراحی دکوراسیون تابستانه برای بخش‌های مختلف منزل

طراحی دکوراسیون منزل برای فصل تابستان، باید بیانگر حس و شور زندگی باشد و آن را به سایر قسمت‌های دکوراسیون خانه نیز القا کند. پس به کمک دکوراسیون تابستانی می‌توان تمامی قسمت‎های خانه را تغییر داد.در ادامه مطلب نکاتی را درباره نحوه دکوراسیون تابستانی منزل شرح می دهیم

  • بکارگیری رنگ های خنک برای دکوراسیون تابستانه: برای طراحی داخلی منزل بر اساس دیزاین تابستانه، می‎توان از رنگ‌‎های سرد مانند، آبی، سفید و سبز استفاده کرد. به علاوه، در کنار این رنگ‌ها، برای جزئیات دیگر می‌توان رنگ‌های گرم را به کار گرفت. به طور مثال یکی از رنگ‌هایی که برای فصل تابستان مناسب بوده، سفید است که باعث ایجاد محیطی آرام و جذاب می‌شود‌.
  • استفاده از نور خورشید در فضای خانه: بهتر است برای روزهای گرم تابستانی، این فرصت را فراهم کنید تا نور خورشید به فضای منزل راه پیدا کند‌. این کار با باز کردن پنجره‏های خانه امکان ‌پذیر است و باعث روشن‎تر شدن اتاق‌ها می‌شود‌. همچنین می‎توانید از پرده‎های حریر نازک برای مواقعی که قصد پوشاندن پنجره را دارید، استفاده کنید. علاوه بر این، نور خورشید می‎تواند منعکس‌کننده رنگ‌های روشن باشد و یک فضای دلچسب را در فصل تابستان برای اهالی خانه به وجود آورد‌.
  • استفاده از کاغد دیواری رنگی و طرح دار: از کاغذ دیواری رنگی و طرح‎دار در دکوراسیون تابستان استفاده کنید. همچنین، کاغذ دیواری که دارای طرح‎های پرنده، گل و گیاهان هستند نیز گزینه مناسبی برای طراحی دکوراسیون‌های تابستانی هستند.
  • طراحی تابستانه نمای سقف منزل:  یکی دیگر از المان‌هایی که باعث تغییر در دکوراسیون خانه می‌شود، سقف است. پس اگر به دنبال تزیین سقف خانه خود هستید، می‎توانید از آسمان مجازی استفاده کنید که نمای شیک و زیبایی را به خانه، هدیه می‎دهد.
  • استفاده از تابلو برای دکوراسیون تابستانی: برای اینکه یک دکوراسیون تابستانه زیبا را طراحی کنید، می‌توانید از تابلوهای مختلف استفاده کرده و آن‌ها را بر روی دیوار نصب کنید. فصل تابستان فصل میوه‌های رنگارنگ، زندگی و سرسبزی است، پس می‌توانید تابلوهایی با این مضامین را برای دکوراسیون خانه خود خریداری کنید.
  • استفاده از پرده های نازک در دکوراسیون فصل بهار: با آغاز تابستان و گرمای شدید هوا، توصیه می‎شود که پرده‌ها، روکش‌های مبل و فرش‎های ضخیم را جمع کرده و از پرده‌های نازک استفاده کنید.

  • نورپردازی در طراحی دکوراسیون تابستانی: چراغ‌های آویز و سقفی، گزینه های مناسبی برای نورپردازی منزل در تمامی فصول سال هستند. به علاوه، برای زیباتر شدن دکوراسیون خانه می‌توان از شمع‎های تزئینی نیز استفاده کرد‌. در شب‎های تابستان هم می‌توان در اتاق‌های مختلف خانه از جمله اتاق خواب برای زیباتر کردن فضا، شمع روشن کرد.
  • می‌توانید از لوازمی که تم تابستانی در آن‎ها به خوبی رعایت شده است، استفاده کنید. در زمان طراحی دکوراسیون تابستانه، شومینه یا بخاری نباید فراموش شود. زیرا علاوه بر تزئین منزل، به یک نقطه کانونی تبدیل می‌شود.

استفاده از حصیر  برای دکوراسیون منزل

از المان‌هایی که می‌توان برای طراحی دکوراسیون مدرن تابستانی در نظر گرفت، حصیر است که محصولات متنوعی از آن مانند صندلی و سبد حصیری در بازار موجود است و می‌توان از آن‌ها در آشپزخانه، اتاق پذیرایی و یا اتاق خواب استفاده کرد‌.

استفاده از ظروف مسی در دکوراسیون تابستانه منزل

امروزه، مس به عنوان یکی از ترندهای مربوط به دکوراسیون در فصل تابستان استفاده می‌شود‌. به طور مثال، شمعدان، قندان، گلدان و آباژورهای مسی از جمله این وسایل هستند که در عین سادگی، کاربردهای فراوانی نیز دارند.

انتخاب رنگ تابستانه برای آشپرخانه 

چندین سال است که ‌رنگ سفید، جایگاه ویژه‌ای در طراحی دکوراسیون تابستانی به دست آورده است. به علاوه، آشپزخانه تماماً سفید همیشه شیک است و خواهان زیادی دارد‌.

دکور تابستانی میز غذا

ظاهر و نوع چیدمان میز غذا، باعث به وجود آمدن حس و حال خوب در افراد شکمو می‌شود. هماهنگی تمامی ظروف با میز، شخص و غذاهای رنگارنگ کار سخت اما جذابی است و به زیباتر و خاص شدن دکوراسیون منزل کمک زیادی می‌کند.

استفاده از گیاهان آپارتمانی برای دکوراسیون تابستانی منزل

به طور معمول، به کارگیری، گل‌ها و گیاهان آپارتمانی در زییایی دکوراسیون خانه تاثیر بسزایی دارند. چرا که با مشاهده گل‌های رنگارنگ تابستانی، حس خوبی به فرد منتقل می‌شود و استفاده از آنها در اتاق پذیرایی یا اتاق خواب، انرژی زیادی را به همراه دارد.

سخن پایانی

به طور معمول، بیشتر ما با شنیدن نام تابستان، لباس خنک و سبک، شربت آلبالو گوارا و هوای گرم را تصور می‌کنیم. از سوی دیگر این تغییر فصل، یک تلنگر برای بسیاری از افراد است تا به خودشان بیایند و همزمان با تغییرات فصل، در دکوراسیون منزل خود نیز تغیبرات مثبتی را ایجاد کنند. البته تغییر دکوراسیون منزل در عین حال که کار جذابی به نظر می‌رسد نیازمند هوش و سلیقه بسیاری است. با این حال برای طراحی دکوراسیون تابستانی، هزینه زیادی لازم نیست و با هزینه بسیار کم می‎توان هم حال و هوای تابستانه را به دکوراسیون اضافه کرد‌.
بنابراین، ما در این مقاله سعی کردیم، برای طراحی دکوراسیون تابستانه، ایده‌های مختلفی را ارائه دهیم تا هر فرد با توجه به شرایط خود و بر اساس نیازهایش، از این ایده‌ها استفاده کند. ايده‌ها براي ايجاد تابستان رنگارنگ در منزل با توجه به رنگارنگ بودن اين فصل متفاوت است اما مي‌توان برخی از آنها را در هر خانه‌ای پیاده کرد. آیا شما ایده دیگری برای طراحی تابستانه دکوراسیون خانه خود سراغ دارید؟ اگر پاسختان مثبت است، خوشحال می‌شویم آن را با ما و دیگر خوانندگان وبلاگ تورک‌اپ به اشتراک بگذارید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.