تزئین بالکن و طراحی تراس با طرح‌های شگفت انگیز

31

حتماً این سوال در ذهنتان است که آیا تراس هم به طراحی و تزئین نیاز دارد یا نه؟ بله، حتی اگر تراس در داخل خانه نباشد، اما بخشی از خانه است. با چند ایده مناسب می‌توان آنجا را به مکانی دنج و آرام برای نوشیدن چای و قهوه عصر تبدیل کرد.

بر اساس ابعاد و موقعیت قرارگیری بالکن، اصولی را برای تزئین بالکن و طراحی تراس باید در نظر بگیریم تا بهترین ستفاده را از کم‌ترین امکانات داشته باشیم. برای تزئین و دکور بالکن باید موارد زیر را در نظر داشت:

رنگ

رنگ آمیزی دیوارها و ترکیب رنگ وسایلی که در بالکن قرار می‌دهید، می‎‌تواند در شادابی و آرامش روحیه شما بسیار تاثیر گذار باشد. همخوانی رنگ‌ها و روانشناسی رنگ در تزئین بالکن را حتماً مدنظر داشته باشید.

میز و صندلی

گذاشتن میز و صندلی می‌تواند به استراحت شما کمک کند. بالکن یکی از بهترین مکان‌هایی است که می‌توان خستگی روز را در آن در کرد، پس چه بهتر است که میز و صندلی راحتی در آن بگذارید و قهوه عصر را بر روی آن نوش جان کنید.

گیاهان آپارتمانی

حضور گیاهان در محیط زندگی نقش بسزایی در تامین آرامش و ایجاد حس خوب دارد. از شلف‌های ایستاده برای گذاشتن گلدان‌های کوچک قافل نشوید و حتی الامکان از گلدان‌های دیواری استفاده کنید. یادتان نرود که گل‌های رونده می‌تواند زیبایی بالکن شما را دوچندان کند.

کفپوش

محققان می‌گویند که انرژی زمین از پا منتقل می‌شود. اگر کفپوش بالکن را با چمن مصنوعی بپوشانید، حس خوبی به شما می‌دهد. همچنین چوب حس گرما و صمیمیت به محیط می‌دهد و باعث می‌شود شما احساس بهتری داشته باشید.

سقف

در اکثر اوقات از سقف قافل می‌شویم. تزئین سقف با نورپردازی و طرح مناسب را چاشنی کار کنید و اگر بالکن شما سقفی ندارد، می‌توانید از شیشه و چتر‌های رنگی کمک بگیرید.

نورپردازی

نکته آخر اینکه نورپردازی بالکن را فراموش نکنید. طوری طراحی کنید که بتوانید هم نور کم داشته باشید برای قرارهای عاشقانه، هم نور زیاد برای مهمانی‌ها و قرارهای رسمی داشته باشید. در نظر بگیرید که استفاده از رشته‌های نور و فانوس‌های آویز از سقف، محیط بالکن شما را جذاب می‌کند. حتی می‌توانید از کف نور را بر روی سقف بیاندازید تا فضای کوچک شما را بزرگ‌تر نشان دهد.

چگونه بالکن کوچک خود را تزئین کنیم؟

اگر بالکن شما کوچک است نگران نباشید، فقط کافیست میز کوچکی برای نوشیدن یک فنجان قهوه در گوشه‌ای از بالکن قرار دهید که فقط یک صندلی داشته باشد. یک طرف دیوار را با کاشی‌های رنگی بپوشانید و اگر باز هم فضا دارید از یک قفسه برای گلدان‌ها استفاده کنید. مطمئن باشید عصرهای دلنشینی برای خود خلق خواهید کرد.

چگونه بالکن کوچک خود را تزئین کنیم؟

نصب تاب دو نفره

اگر فرزند کوچک دارید بهتر است در یک سمت بالکن تاب کوچکی قرار دهید تا اوقات فراغت خود را در آنجا سپری کند. حتی می‌توانید خودتان بر روی تاب چای بنوشید و کتاب مورد علاقه‌تان را بخوانید.

نصب تاب دو نفره

رنگ در تزئین بالکن و طراحی تراس کوچک

از رنگ زرد و سبز در تزئین بالکن بیش‌تر استفاده کنید. کفپوش را چوبی کنید تا گرما را به محیط اضافه کند. نرده‌ها را زرد کنید و کف بالکن را با تکه‌ای از چمن مصنوعی بپوشانید.

رنگ در تزئین بالکن و طراحی تراس کوچک

طراحی دیوار تراس با شلف

اگر می‌خواهید تراس شما خلاقانه و منحصر به فرد باشد، از شلف‌های دیواری استفاده کنید. اکسسوری‌های جذاب و گلدان‌های کوچک را بر روی شلف‌ها قرار دهید. حتی می‌توانید از شمع‌های معطر کمک بگیرید و فضایی زیبا را بر روی دیوار بالکن خود ایجاد کنید.

استفاده از میزهای تاشو و کم‌جا برای تراس

اگر تراس شما کوچک است و مشکل در رفت و آمد دارید، از میزها و صندلی‌های تاشو استفاده کنید.این میز و صندلی‌ها معمولاً از جنس چوب هستند و زیبایی منحصر به فردی به بالکن شما می‌دهند.

استفاده از میزهای تاشو و کم‌جا برای تراس

طراحی دکوراسیون بالکن‌های کوچک با ایده‌های خلاقانه

تزئین تراس و طراحی بالکن به محیط شهری امروزه بستگی دارد. زندگی آپارتمان نشینی در شهرهای بزرگ به شدت رواج پیدا کرده است که ما را از داشتن حیاط یا ایوان محروم ساخته است، پس بهتر است برای پر کردن این جای خالی، بالکن یا تراس منزل خود را طوری تزئین کنیم تا آن حس آرامش را به ما منتقل کند.

چمن مصنوعی

شاید مصنوعی بودن حس خوبی به شما ندهد، اما شک نکنید استفاده از چمن مصنوعی در بالکن حس زنده بودن و شادابی را به فضا می‌بخشد. البته اگر امکانات کاشت چمن طبیعی را دارید، ما آن را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

جذابیت بالکن کوچک با استفاده از گیاه

گیاهان بهترین تزئین برای هر مکانی هستند. وجود گیاه در مکانی که زندگی می‌کنیم، انرژی و حس خوبی را به ما منتقل می‌کند. در بالکن خود از فلاور باکس‌ها و گلدان‌های رنگی استفاده کنید تا باغ کوچکی را برای خود بسازید.

استفاده از چوب در طراحی تراس

حتماً سعی کنید از چوب در تزئین بالکن خود استفاده کنید. چوب حس گرما و زنده بودن را به محیط می‌بخشد و همچنین حس قدرت را به ارمغان می‌آورد. چوب کاج و چوب راش بهترین انتخاب برای بالکن شماست. کفپوش را در طراحی بالکن آپارتمانی جدی بگیرید.

نورپردازی بالکن و تراس کوچک

از اصول طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان به نورپردازی اشاره کرد. برای تزئین و دکوراسیون بالکن هم می‌توان از این نکته استفاده کرد. بیش‌ترین زمان استراحت ما معمولاً در شب است. با نورپردازی اصولی می‌توان بالکن را به یک مکان رویایی و عاشقانه تبدیل کرد.

نورپردازی بالکن و تراس کوچک

توجه به سقف در تزئین بالکن

شاید تا بحال به سقف بالکن خود دقت نکرده باشید، اما همان اندازه که تزئین و دکور کف مهم است، تزئین سقف هم مهم است. به عنوان مثال اگر بر روی بالکن خود استراحت کنید و چشمتان به سقف بخورد، با صحنه خشک و زمختی روبرو می‌شوید. از عرشه‌های چوبی برای تزئین سقف استفاده کنید و به نورپردازی آن توجه داشته باشید.

توجه به سقف در تزئین بالکن

اجرای دیوار سبز

اخیراً دیوار سبز در تزئین بالکن بسیار رواج پیدا کرده است. این دیوار‌ها که با گیاهان رونده پوشیده می‌شوند حس شادابی و تازگی را به محیط بالکن می‌بخشند. در زندگی روزمره که همه ما درگیر کار هستیم، خیلی خوب است که تایم استراحت را در مکانی بگذرانیم که احساس آرامش و تازگی را به ما ببخشد. از این رو به تزئین و دکور بالکن یا تراس خود بسیار اهمیت دهید.

تورک اپ بلاگ، منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی قوم تورک زبان ایران 
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.