راهنمای خرید یخچال به صورت آنلاین

10

یخچال فریزر از وسایل برقی مهم یک خانه و آشپزخانه است. هنگام خرید یخچال باید در نظر داشته باشید چه انتظاری از آن دارید. تعداد افراد خانواده را در نظر بگیرید. میزان بودجه و فضایی که در خانه می‌توانید به آن اختصاص دهید. پس از در نظر گفتن تمامی این موارد مشورت و تحقیق خود را شروع کنید. تجربیات خود و اطرافیان را در ذهن داشته باشید و به مرحله جذاب خرید یخچال بروید.

این مقاله راهنمای خرید یخچال فریزر است. سعی شده است تمامی نکات مهم مثل مثل سایز، جنس و ویژگی‌های هر دستگاه و مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها آورده شود. خواندن آن به شما کمک می‌کند تمامی نکات لازم برای خرید یخچال را بدانید و خرید آگاهانه‌تری داشته باشید.

نکات مهم در خرید یخچال

ورودی یخچال، ظرفیت آن، فضایی که اشغال می‌کند، ظرفیت فریزر و دیگر ویژگی‌هایی هستند که هنگام خرید یخچال باید مورد توجه قرار دهید. در ادامه می‌آید یک یخچال را برای شما مناسب یا نامناسب می‌کند.

ابعاد یخچال

ابعاد در خرید یخچال

قبل از خرید یخچال حتماً فضای آشپزخانه خود را در نظر بگیرید. به‌خصوص امروزه که هنگام طراحی کابینت یک فضای مخصوص برای یخچال در نظر گرفته می‌شود. یخچال سایدبای‌ساید یا یخچال‌های دوقلو ابعاد بزرگ‌تری نسبت به یخچال‌های بالا پایین دارند. هنگام قرار دادن یخچال در محل مورد نظر لازم است اطراف آن فضای کافی برای رد و بدل شدن هوا را هم در نظر داشته باشید.

فضای در دسترس برای باز شدن درب یخچال فریزر نیز از دیگر نکات مورد توجه است. اگر یخچال را کنار دیوار قرار می‌دهید، بهتر است آن را طوری بگذارید که جهت باز شدن در به سمت دیوار نباشد و شما بتوانید درب را کامل باز کنید. حداقل پنج سانتی‌متر فضا برای گردش لولاها لازم است. البته بعضی از یخچال فریزرها از لولاهایی استفاده می‌کنند که بیرون‌زدگی ندارد.

اندازه ورودی آشپزخانه

حمل‌ونقل از نکات مهم خرید یخچال فریزر است. اگر مستأجر هستید سعی کنید یخچال فریزرهای با ابعاد کوچک‌تر خریداری کنید. ممکن است راه‌پله‌های ساختمان به‌خصوص در قسمت پاگرد یا ورودی خانه و آشپزخانه از ابعاد یخچال شما کوچک‌تر باشد و نتوانید آن را داخل بیاورید. همچنین کمتر ضربه دیدن یخچال باعث می‌شود، عمر بیشتری داشته باشد. یخچال فریزری که کم‌وزن‌تر است راحت‌تر جابه‌جا می‌شود و کمتر هم ضربه می‌بیند. داشتن چرخ در زیر یخچال فریزر می‌تواند ویژگی مهم و کاربردی باشد.

عادات خرید

عادات خرید

عادات خرید و آشپزی شما می‌تواند در انتخاب سایز یخچال فریزر تفاوت زیادی ایجاد کند. اگر از دسته افرادی هستید که مواد غذایی را در فصل‌های مختلف خود به صورت خانگی درست می‌کنند و در فریزر نگه دارند، به فریزر بزرگ نیاز دارید. جزء افرادی هستید که هر آخر هفته برای کل روزهای کاری غذا آماده می‌کند؟ شما به یک یخچال بزرگ نیاز دارید. یا اگر به خرید روزانه و تازه و آشپزی در همان روز اعتقاد دارید یک یخچال فریزر با سایز متوسط به کارتان می‌آید. اگر همیشه انواع و اقسام نوشیدنی را در یخچال دارید از ظرفیت کافی یخچال برای بطری اطمینان پیدا کنید.

رنگ و جنس یخچال

هر جنس و رنگ یخچال مزایا و معایب خاص خود را دارد. با توجه به فضای آشپزخانه، رنگ دیگر وسایل و ویژگی‌هایی که برایتان اهمیت دارد می‌توانید جنس مورد نظرتان را خریداری کنید. یخچال سفید کلاسیک برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب‌ترین گزینه است. چراکه محیط را بازتر نشان می‌دهد. قیمت کمتر این نوع یخچال از دیگر مزایای آن به شمار می‌آید.

یخچال‌های طرح‌دار از جدیدترین نمونه‌های یخچال هستند. اگر در آشپزخانه فضای کافی دارید و اضافه کردن این نمونه یخچال فضا را بیش از حد شلوغ نمی‌کنید، گزینه مناسبی هستند. توجه داشته باشید که طرح‌دار بودن یخچال ممکن است بعد از مدتی شما را خسته کند و مثل روز اول تازگی و تنوع آن لذت‌بخش نباشد.

یخچال‌های استیل نیز ضدزنگ هستند و ظاهری زیبا دارند اما به راحتی لک می‌گیرند و بدنه غیرمغناطیسی دارند. استحکام بالا در برابر رطوبت و زنگ‌زدگی این نوع یخچال را محبوب کرده است. جنس استیل آن باعث می‌شود کمترین هدر رفت را در میزان انرژی داشته باشید.

میزان مصرف انرژی

مصرف انرژی

برچسب انرژی از ویژگی‌های مهمی است که باید  هنگام خرید یخچال فریزر به آن توجه کنید. کمتر شدن مبلغ قبض برق ماهیانه و جلوگیری از هدر رفت انرژی از دلایل اهمیت میزان مصرف انرژی هر یخچال است. بر روی برچسب انرژی هر چه تعداد ستاره‌ها بالاتر برود، وسیله برقی شما مصرف انرژی کمتری دارد.

آپشن‌های یخچال

با پیشرفته شدن روزانه تکنولوژی آپشن‌های یخچال فریزر هم مدام بیشتر می‌شود. آبسرد کن، هشدار در، یخ‌ساز، کم شدن مصرف انرژی، نورپردازی هوشمندانه، قفسه‌های قابل تنظیم و بسیاری ویژگی‌های دیگر وجود دارند که می‌توانند یک یخچال فریزر را از دیگر متمایز کنند. ویژگی در دوگانه در یخچال باعث می‌شود که اگر شما به یک بطری نیاز پیدا کردید بدون باز کردن کامل درب بتوانید به آن دسترسی داشته باشید. یا ویژگی تماشای سریع این امکان را به شما می‌دهد که بدون باز کردن در یخچال و با کمک دوربین‌های داخلی و صفحه نمایش تعبیه شده بر در از محتویات درون یخچال باخبر شوید.

انواع یخچال

شاید تصور کنید در هنگام خرید می‌توانید یخچال مورد نظرتان را انتخاب کنید. اما بهتر است از قبل نیازتان و فضایی که دارید را در نظر بگیرید. هنگام ورود به فروشگاه ممکن است ظاهر وسیله یا تبلیغات فروشنده شما را به اشتباه بیندازد. حالا که به خوبی با نکات مهمی که قبل از خیرد باید در ذهن داشته باشید، آشنا شدید در ادامه به توضیح و تفسیر انواع یخچال موجود در بازار می‌پردازیم.

یخچال سایدبای‌ساید

خرید یخچال ساید بای ساید

یخچال سایدبای‌ساید یک یخچال و یک فریزر را در کنار یکدیگر دارد. این نمونه از یخچال فریزر معمولاً عمیق طراحی می‌شود. هر چقدر هم عرض کمی داشته باشد، باز هم ظرفیت خوبی دارد. با خرید یخچال فریزر سایدبای‌ساید شما می‌توانید قابلمه و ظروف بزرگ را در آن جا دهید. توجه داشته باشید که در خانه فضای کافی برای این نمونه یخچال را داشته باشید زیرا حجمی بیشتر از دیگر یخچال‌ها می‌گیرد.

یخچال فریزر بالا پایین یا کمبی

خرید یخچال کمبی به صورت آنلاین

همان‌طور که از اسم یخچال فریزر بالا پایین پیداست یک یخچال و یک فریزر را در بالا پایین یکدیگر دارد. اینکه بین یخچال و فریزر کدام یک بالا و کدام پایین قرار می‌گیرد، در برندهای مختلف متفاوت است. اگر قصد خرید یخچال فریزر بالا پایینی دارید، باید بدانید نسبت گنجایش فریزر به یخچال در مدل‌های فریزر پایین بیشتر است. در مدل فریزر پایین برای دسترسی بهتر و منظم‌تر چیده شدن مواد غذایی تمام طبقات کشویی هستند. اما در دل فریزر بالا طبقه‌ها به صورت معمولی تعبیه شده‌اند.

یخچال فریزر دوقلو

خرید یخچال دوقلو

یخچال فریز دوقلو هم مانند سایدبای‌ساید یک یخچال و یک فریزر را در کنار هم دارد. با این تفاوت که معمولاً بر روی در آبریز تعبیه نشده است. درون آن به جای طبقه از کشو استفاده می‌شود. وجود کشو در یخچال و فریزر باعث می‌شود بتوانید مواد غذایی را منظم‌تر در آن بگذارید و کمتر به ظروف برای نگهداری مواد غذایی و سبزیجات نیاز داشته باشی. البته ظرفیت را برای جا دادن قابلمه و ماهیتابه کاهش می‌دهد. این هم از سری نکات مهم هنگام خرید یخچال است.

یخچال فریزر مینی

خرید مینی یخچال

اگر قصد خرید یخچال برای مدت کوتاه، محل کار یا مکان‌هایی مانند مهمان‌سرا را دارید یخچال فریزر مینی از گزینه‌های مناسب شماست. کامپکت مینی یا هتلی از دیگر نام‌های این نمونه از یخچال فریزر است. این یخچال‌ها قیمت پایینی دارند و فضای کمی اشغال می‌کنند. در عین حال تکنولوژی آن‌ها روز به روز بیشتر پیشرفت می‌کند. به همین دلیل مشکلات قدیمی مثل برفک زدن یا سروصدا را ندارند. قسمت بالایی این نوع یخچال یک یخدان کوچک تعبیه شده است و می‌توانید برای خنک نگه داشتن نوشیدنی یا یخ از آن استفاده کنید.

یخچال درب فرانسوی

یخچال فرانسوی

در یخچال فریزرهای فرانسوی، یخچال در بالا قرار می‌گیرد و دو درب دارد. فریزر آن در قسمت پایین به صورت یک یا دو یا در مواردی تعداد بیشتری کشو طراحی شده است. طراحی متفاوت این نمونه یخچال طرف‌داران خود را دارد. داشتن یخ‌ساز و آب‌سردکن، فضایی عمیق و گسترده، کشو سرو و تلویزیون روی در از مزایای این نوع یخچال فریزر است.

سخن آخر

ابعاد یخچال، فضای آشپزخانه، رنگ و جنس بدنه یخچال در کنار دیگر ویژگی‌های ذکر شده نکاتی هستند که برای یک خرید یخچال فریزر مطمئن باید در ذهن داشته باشید. در این مقاله سعی شد از ویژگی‌ها و امکانات کلی یخچال فریزرهای موجود در بازار گفته شود تا بتوانید آگاهانه اقدام به خرید کنید. اگر تجربه مثبت یا منفی در استفاده از یخچال فریزر داشته‌اید، حتماً برای ما بنویسید. امیدواریم این مقاله در راستای خرید یک یخچال فریزر با کیفیت به شما کمک کرده باشد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.