بازار آنلاین عمده فروشی؛ آشنایی با زیر و بم عمده‌فروشی آنلاین

21

عمده‌فروش چه کسی است؟ چگونه می‌شود از طریق عمده‌فروشی به سود رسید و چطور می‌توان بهترین بازار آنلاین عمده‌فروشی را پیدا کرد؟ این‌ها همه سؤالاتی هستند که در این مقاله، به آن‌ها پاسخ داده‌ایم.
اگر می‌خواهید با انواع عمده‌فروشی آشنا شده و بازار آنلاین خود را راه‌اندازی کنید و یا تنها به عنوان یک خریدار، به دنبال راهی برای پیدا کردن بهترین بازار عمده‌فروشی می‌گردید، در ادامۀ این مطلب، با ما همراه باشید.

عمده‌فروشی چیست؟

عمده‌فروشان کسانی هستند که درآمد خود را از طریق فروش محصولات و ارائۀ خدمات به صاحبان کسب و کار، به دست می‌آورند. برخلاف خرده‌فروشان، در بازارهای عمده‌فروشی، مقادیر کمی از کالاها به فروش نمی‌رسند؛ بلکه در عوض، محصولات مورد نظر مشاغل، در حجمی بالا و با قیمتی بسیار پایین‌تر فروخته خواهند شد.
اگر قصد دارید تا کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، لازم است تا انواع عمده‌فروشی را شناخته و با بازار آنلاین آن نیز، آشنایی داشته باشید. اکثر خرده‌فروشان و صاحبان مشاغل، کالاهای خود را به صورت مستقل تولید نمی‌کنند. بلکه با خریدی کلان از بازارهای عمده‌فروشی، به رشد و تکامل کسب و کار خود کمک کرده و برای هر محصول، هزینۀ کمتری می‌پردازند.

عمده فروشی چیست
زنجیرۀ تأمین کالا و بازار کسب و کار، ترفند‌های خاص خود را دارد. بسیاری از افراد، از طریق بازار آنلاین عمده‌فروشی به درآمد می‌رسند. این بازار، واسطه‌ای بین تولیدکنندگان و خریداران، محسوب می‌شود.

آیا انواع عمده‌فروشی را می‌شناسید؟

هر کسب و کار بر اساس ارزشی که به مشتریان نهایی خود ارائه می‌کند، سنجیده می‌شود. شرکت‌ها می‌توانند تنها با یک بازار عمده‌فروشی همکاری کرده، یا با عمده‌فروشان متعددی قرارداد ببندند.
رقابت سرسختانۀ این بازار، به خصوص بازار آنلاین عمده‌فروشی، تصمیم‌گیری را برای شرکت‌ها سخت می‌کند. در ادامۀ این مطلب، قصد داریم تا انواع عمده‌فروشان را به شما معرفی کرده و وظایف هر یک را نیز به تفصیل شرح دهیم.

 •  عمده‌فروشان بازرگان (Merchant Wholesalers)

بازار عمده‌فروشی بازرگانی، یکی از رایج‌ترین انواع عمده‌فروشی بوده که محصولات خود را مستقیماً از تولیدکنندۀ آنان خریداری کرده و سپس به فروش می‌رساند. عمده‌فروشی بازرگانی، تنها به بازار آنلاین محدود نبوده و می‌تواند از هر طریقی اجرا گردد.

عمده فروشی بازرگانی
ضرر و زیان‌های خرید و فروش محصولات، بر عهدۀ عمده‌فروش بازرگان است. برای مثال اگر یک عمده‌فروش سبزیجات که محصولاتش را به صورت مستقیم از کشاورزان خریداری کرده و به رستوران‌ها می‌فروشد، دچار ضرری ناشی از اتلاف محصول شود، هزینۀ این زیان به عهدۀ او خواهد بود.

 •  ارائه‌کنندگان خدمات کامل (Full-service Wholesalers)

این عمده‌فروشان، خدمات کامل خود را به خرده‌فروشان نهایی ارائه می‌کنند؛ محصولات این بازار، عموماً بادوام مصرفی یا مهندسی هستند. همۀ مسئولیت‌های این بازار (به جز خدمات و کیفیت محصول) نیز به عهدۀ عمده‌فروش خواهد بود.

 • عمده‌فروشان خدمات محدود (Limited Service Wholesalers)

عمده‌فروش خدمات محدود، کسی است که محصولات شرکت را در یک کانال محدود، به فروش می‌رساند. این بازار، گردش مالی زیادی ندارد.

 •  کارگزاران و نمایندگان (Brokers and Agents)

کارگزاران بازار آنلاین عمده‌فروشی، هیچ ریسکی را متقبل نمی‌شوند؛ بلکه تنها کار دلالی و معاملۀ محصول بین تولیدکننده و خریدار را انجام می‌دهد. تفاوت بین کارگزاران و نمایندگان عمده‌فروشی، این است که مدت قرارداد کارگزاران کوتاه‌تر است. برای مثال شرکت‌های بیمه با نمایندگی‌ها کار می‌کنند، در حالی که در بازار املاک و مستغلات، با کارگزاران طرف هستیم.

 •  شعب و دفاتر کوچک (Branches and mini offices)

شعبه‌ها و دفترهای شرکت‌های عمده‌فروش، فعالیت‌های مربوط به خرید و فروش محصولات را به صورت مستقیم انجام داده و از عرضه و سفارش مجدد مشتریان نیز، اطمینان حاصل می‌کنند.

 •  عمده‌فروشان تخصصی (Specialized wholesalers)

بازار آنلاین عمده‌فروشان تخصصی، تنها محصولاتی خاص را خرید و فروش کرده و به واسطۀ همان شناخته می‌شوند.

عمده‌فروشی آنلاین چیست؟

عمده‌فروشی آنلاین، یک بازار آنلاین تجارت به تجارت (b2b) است. عمده‌فروشان بازار آنلاین، اساساً واسطۀ بین تولیدکننده و توزیع‌کنندگان بوده و محصولات خود را به صورت عمده و با تخفیف، به کسب و کارهای دیگر می‌فروشند.

بازار آنلاین عمده فروشی یا عمده فروشی آنلاین
استفاده از یک پلفترم الکترونیکی برای خرید و فروش کالاها، راهی است که به واسطۀ آن، می‌توان در زمان خود صرفه‌جویی کرد.عملیاتی مانند پرداخت، مدیریت موجودی و مواردی از این دست، در بازار آنلاین عمده‌فروشی، راحت‌تر انجام می‌شود. این بازارها به مکان محدود نمی‌شوند و با استفاده از وب‌سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی، به مشتریان سراسر جهان، دسترسی خواهند داشت. عمده‌فروشان بازار آنلاین، همچنین می‌توانند به طیف گسترده‌ای از داده‌ها دسترسی پیدا کرده و با شناخت بیشتر نیازهای مخاطبان، رشد و فروش خود را بالا ببرند.

چگونه بهترین بازار عمده‌فروشی را پیدا کنیم؟

عمده‌فروشان، شرکای تجاری شما هستند. پیدا کردن بهترین بازار عمده‌فروشی، می‌تواند کسب و کارها را به سمت موفقیت سوق داده، یا یک دردسر بزرگ باشد. برخی از راه‌های بهترین انتخاب از بین انواع عمده‌فروشی و پیدا کردن بازار مورد نظر شما، عبارتند از:

 • برای یافتن عمده‌فروشان، با سازندۀ محصولات مورد نظر خود تماس بگیرید: تنها کاری که باید بکنید این است که محصول مورد نظر خود را تعیین کرده و بدانید که چه شرکتی آن را تولید می‌کند. با آن شرکت تماس گرفته و لیستی از عمده‌فروشان محصولات آنان را درخواست کنید.
 • عمده‌فروشان محلی را پیدا کنید: قبل از اینکه به دنبال عمده‌فروشان چینی و هندی بگردید، محلۀ خود را جستجو کنید. این استراتژی، نقش بزرگی در کاهش هزینه‌های صاحبان کسب و کار خواهد داشت؛ به علاوه می‌توانید کالاها را شخصاً بررسی کرده و با عمده‌فروش مورد نظر، بهتر ارتباط برقرار کنید.
 • برای پیدا کردن بهترین بازار عمده‌فروشی، در گوگل سرچ کنید: می‌توانید با یک جستجوی ساده در گوگل، عمده‌فروش مورد نظر خود را پیدا کنید. توصیۀ ما در این زمینه، این است که زود از جستجو ناامید نشوید؛ چرا که اکثر عمده‌فروشان، در تبلیغات بازار آنلاین خود ضعیف هستند. بنابراین بهتر است از کلمات کلیدی تخصصی‌تر استفاده کرده و صفحات نتایج گوگل را به خوبی بگردید.
 • عمده‌فروشان را در نمایشگاه‌های تجاری، پیدا کنید: نمایشگاه‌های تجاری، نمایشگاه‌هایی هستند که تولیدکنندگان و فروشندگان بازارهای عمده‌فروشی، آخرین محصولات خود را به نمایش می‌گذارند. شما می‌توانید با شرکت در این نمایشگاه‌ها، محصولاتی جدید را پیدا کرده و با عمده‌فروشان آنان نیز، ارتباط برقرار کنید.
 • از خدمات یک عمده‌فروشی  استفاده کنید: بازارهای آنلاین زیادی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند. از اینترنت نترسید! کلیدواژۀ «بازار آنلاین عمده‌فروشی» را در گوگل سرچ کرده و با عمده‌فروشان مورد نظر، تماس بگیرید.

عمده فروشی بازرگانی

کلام آخر

یکی از مواردی که صاحبان هر کسب و کار، با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، پیدا کردن بازار و ارتباط با عمده‌فروشان است. خوشبختانه، بازار آنلاین عمده‌فروشی، رو به رشد بوده و از تجارت الکترونیک، برای خرید و فروش استفاده می‌کند.
مزایای زیادی که این بازار برای عمده‌فروشان به ارمغان می‌آورد، باعث شده که افراد بیشتری به این روش جلب شده و با ارائۀ خدمات خود در پلتفرم‌های آنلاین مانند اپلیکیشن عمده فروشی تورک اپ ، بازار آنلاین عمده‌فروشی را رشد دهند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.