پولسازترین مشاغل در ترکیه

انواع مشاغل پردرآمد در ترکیه

57

برای اینکه بتوانید در ترکیه مشغول به‌کار شده و کسب درآمد کنید، باید در مورد شرایط مختلف شغلی و پولسازترین مشاغل در ترکیه اطلاعات کافی به‌ دست آورید زیرا این اطلاعات شما را قادر می‌سازند تا بهترین شغل مرتبط با تجربه و مهارت خود را در این کشور پیدا کنید. از طرفی کار در ترکیه یکی از راه‌های اخذ اقامت در این کشور است، از این‌ جهت ما در این مقاله به معرفی انواع مشاغل پردرآمد در ترکیه پرداخته‌ایم. باعث خوشحالیمان است که ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

انواع مشاغل پردرآمد در ترکیه

هزاران شرکت و صنعت در ترکیه وجود دارند که طیف وسیعی از مشاغل را ارائه می‌دهند. پس برای برآورد دقیق درآمد و دستمزد در این کشور، ابتدا باید در مورد وضعیت شغلی در ترکیه اطلاعات به‌ دست آورید.

جراحان و پزشکان

جراحان به دلیل ماهیت حیاتی شغلشان در صدر فهرست مشاغل پردرآمد قرار دارند. این حرفه مستلزم ریسک بالاست، به دانش گسترده و همینطور طی کردن یک مسیر یادگیری طولانی نیاز دارد.

پزشکان نیز در این کشور به دلیل اینکه حرفه‌ای چالش‌برانگیز دارند و در این مسیر فرصتی برای نجات زندگی را ارائه می‌دهند، یکی از انواع مشاغل پردرآمد در ترکیه به‌ شمار می‌آیند.

این دو حرفه نه‌ تنها در لیست پولسازترین مشاغل در ترکیه قرار می‌گیرند، بلکه از جایگاه اجتماعی بالایی نیز برخوردارند و به‌ طور میانگین دارای درآمدی بین 14.600 الی 45.200 هزار لیر در این کشور هستند.

متخصص تغذیه

با توجه به اهمیت سلامت و حفظ وزن ایده‌آل در تمام کشورهای جهان که کشور ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست، متخصص تغذیه همانند سایر تخصص‌ها درآمد بالایی دارد. اگر شما دارای این تخصص هستید، تحت عنوان متخصص تغذیه یا می‌توانید مطب خود را در ترکیه راه‌اندازی کنید و یا در یکی از بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها استخدام شوید.

ارتودنسی و جراح دندانپزشکی یکی از پولسازترین مشاغل در ترکیه

ارتودنسی و جراح دندانپزشکی

جراحان دندانپزشکی در صنعتی فعالیت می‌کنند که در آن افراد مایل به پرداخت هزینه‌های بالایی برای خدمات هستند چراکه می‌خواهند از خدمات و مواد بهتر و باکیفیت‌تری برای دهان و دندان‌هایشان برخوردار شوند.

از آنجایی که این موضوع مستقیماً با شغل آن‌ها در ارتباط است، در میان مشاغل پردرآمد قرار می‌گیرند. آنان به‌ طور میانگین و به صورت ماهیانه از درآمدی بین 7.870 الی 24.400 هزار لیر در ترکیه برخوردارند.

دامپزشک

به دلیل علاقه شدید کشور ترکیه به حقوق حیوانات، شغل دامپزشکی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و به یکی از پولسازترین مشاغل در ترکیه تبدیل شده است. به همین واسطه و براساس قوانین این کشور، اتباع خارجی اجازه فعالیت در کشور مذکور را داشته و می‌توانند درآمد خوبی به‌ دست آورند.

برنامه‌نویس

برنامه‌نویس یکی از سودآورترین و پرطرفداران مشاغل، نه‌ تنها در ترکیه بلکه در سراسر جهان است، بنابراین می‌تواند یک حرفه پردرآمد و مناسب خود اشتغالی در ترکیه به‌ شمار بیاید. این شغل به صورت سالانه درآمدی بالغ بر 72 هزار لیر در ترکیه دارد.

مدیران بازاریابی

مدیران بازاریابی مسئول افزایش درآمد سازمان خود هستند. آن‌ها به دلیل اینکه مستقیماً در ایجاد تجارت دخالت دارند و در این راستا باید تجربۀ زیادی نیز داشته باشند، دستمزد خوبی دریافت می‌کنند. این دستمزد به صورت ماهیانه درآمدی بین 5.240 الی 16.300 هزار لیر در ترکیه است.

استاد کالج و مشاغل آموزشی

اساتید کالج جزو پردرآمدترین و معتبرترین مشاغل هستند. استاد شدن کار آسانی نیست و نیاز به پشتکار دارد، درست به همین دلیل است که آن‌ها درآمد بالایی دارند.

از آنجایی که این کشور به ایجاد پیوند با اقتصادهای انگلیسی زبان مایل است، دانش‌آموزان در هر سنی در تمام نقاط ترکیه به دنبال معلمان (TEFL) برای تدریس زبان انگلیسی هستند. بنابراین، تقاضا به ویژه در نقاط داغ این کشور اعم از استانبول، آنکارا و ازمیر بالاست.

وکالت

وکالت

وکالت همانطور که در سراسر جهان یک حرفه معتبر محسوب می‌شود، در ترکیه نیز از همین میزان از اعتبار برخوردار است چراکه به واسطه آن فرصتی برای کمک به دیگران ارائه می‌دهد و تا حد ممکن باعث حل مشکلات آنان می‌شود. از این‌رو وکلا از کسب درآمد بالایی برخوردار هستند که به طور میانگین در بازه‌ای بین 9.900 الی 30.700 هزار لیر در ترکیه قرار می‌گیرد.

به بیان واضح‌تر دلیل اصلی که وکلا دستمزدهای زیادی دریافت می‌کنند، درواقع ارزش و اعتماد درک شده‌ای است که اصطلاحاً به چشم مشتریان آن‌ها آمده است. چراکه یک وکیل موفق می‌تواند باعث پس‌انداز پول شود. همانگونه که قادر است افراد مختلف را از مجازات و یا حتی اعدام نجات دهد.

قضاوت

از آنجایی که مسئولیت یا مسئولیت‌هایی بزرگی با شغل قاضی در ارتباط است، وی حقوق بالایی دریافت می‌کند. بدیهی است که تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت مردم کار آسانی نیست، پس دستمزد بالا می‌تواند در مورد این شغل کاملاً موجه باشد که این دستمزد چیزی بالغ بر 12.200 الی 37.900 هزار لیر در ترکیه است.

بانکداری

از آنجایی که بانکداری، حرفه‌‌ای چالش‌برانگیز است و می‌تواند به افراد در راستای دستیابی به اهداف مالیشان کمک کند، جزو لیست پولسازترین مشاغل در ترکیه قرار می‌گیرد.

برای مثال در اختیار داشتن صدها میلیون سرمایه و سرمایه‌گذاری با تمام ریسک‌های مرتبط، شغل مدیریت بانک را به وظیفه‌ای تبدیل کرده است که ارزش دستمزد زیاد را دارد. این دستمزد در بازه‌ای بین 9.320 الی 28.900 هزار لیر در ترکیه قرار می‌گیرد.

خدمه کابین و مهماندار هواپیما

خدمه کابین و مهماندار هواپیما علاوه‌بر اینکه یک کار پرطرفدار و مناسب برای خانم‌ها در ترکیه است، از مشاغلی محسوب می‌شود که امنیت مالی و شغلی دارد.

این شغل یکی دیگر از انواع مشاغل پردرآمد در ترکیه به‌ شمار می‌آید اما از دستمزد متغیری برخوردار است چراکه عواملی چون سابقه افراد، اعتبار آن‌ها و سابقه شرکت هواپیمایی بر میزان آن تأثیر می‌گذارد.

خلبانی یکی از پولسازترین مشاغل در ترکیه

خلبانی

با وجود اینکه خلبانی تنها شغل موجود در لیست پولسازترین مشاغل در ترکیه نیست اما می‌توان گفت همانند سایر مشاغل پردرآمد علاوه‌ بر درآمد بالایی که دارد، نوعی هیجان را نیز شامل می‌شود. میانگین درآمد خلبانان بازه‌ای بین 5.830 الی 18.100 هزار لیر در ترکیه است.

از آنجایی که خلبانان به سادگی به این شغل دست پیدا نمی‌کنند و برنامه‌های آموزشی دشوار و دوره‌های متعددی را پشت سر می‌گذارند، ضمن اینکه مسئولیت ایمنی هزاران نفر را هر روز بر عهده دارند، بدیهی است که در این لیست قرار بگیرند.

کلام آخر

در این مقاله با پرداختن به برخی از پولسازترین مشاغل در ترکیه، قصد داشتیم متوجه شویم که کدام حرفه در این کشور با تجربه و مهارت خود سازگارتر و در میان انتخاب‌های بسیار، کدام بهترین گزینه است. اگر در میان شما مخاطبین عزیز، افرادی وجود دارد که در زمینه یکی از همین تخصص‌ها فعالیت می‌کند، ترکیه بستری مناسب برای این است که پله‌های ترقی را بالا بروید و آینده‌‌ای روشن را برای خود رقم بزنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.