معرفی ویجت های معروف اندرویدی

30

در این مقاله تصمیم داریم به معرفی محبوب ترین ویجت های اندرویدی بپردازیم. این ویجت‌ها افزونه‌های کاربردی هستند که به خدمات ارائه شده در سیستم‌عامل‌های اندروید مربوط می‌شوند. ویجت‌ها روی صفحه اصلی گوشی‌های هوشمند قرار دارند و از مدت‌ها قبل نقش مهمی در گوشی‌های هوشمند داشته‌اند.
هرچند ممکن است ویجت‌های اندرویدی مانند گذشته اهمیت نداشته باشند اما هنوز هم دسته‌ای از آن‌ها وجود دارند که در صفحه اصلی گوشی، نقش یک میانبر را ایفا می‌کنند. بنابراین با افزودن آن‌ها به صفحه اصلی گوشی، می‌توان کارها را راحت‌تر انجام داد. بر این اساس در این مطلب از تورک اپ تصمیم گرفتیم به معرفی چند مورد از بهترین ویجت های معروف اندرویدی بپردازیم.

بهترین ویجت های معروف اندرویدی

هنوز هم ویجت‌های بسیاری وجود دارند که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. به عنوان مثال ویجت‌هایی مانند آب‌وهوا، تقویم و مواردی از این قبیل، از ویجت‌هایی هستند که ممکن است فرد در هر لحظه به برداشتن اطلاعات از روی آن نیاز داشته باشد.

ویجت (1Weather) از معروف ترین ویجت های اندرویدی

همان‌طور که مشخص است ویجت (1Weather) مربوط به آب‌وهواست. این ویجت که جزء ویجت‌های برتر اندروید است، به صورت ترکیبی از ساعت و آب‌وهوا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع با انتخاب ساعت ویجت، بخش هشدارهای گوشی برای شما باز می‌شود. با انتخاب و کلیک بر روی آب‌وهوا نیز صفحه اصلی آن برای شما باز می‌شود.
قابل ذکر است ویجت (1Weather) کاملاً رایگان است، هرچند با خرید نسخه پولی آن، دیگر خبری از تبلیغات نیست.

ویجت (Battery Widget Reborn) از بهترین ویجت‌های اندرویدی باتری

ویجت (Battery Widget Reborn) از ویجت های معروف اندرویدی

این ویجت، جزء ویجت های معروف اندرویدی است که با استفاده از آن به راحتی می‌توان از میزان مصرف باتری اطلاع کسب کرد. در این ویجت میزان مصرف باتری به صورت یک نمودار دایره‌ای نمایش داده می‌شود.
رنگ و اندازه این دایره به دلخواه کاربر، قابل تغییر است که می‌توانید متناسب با تم گوشی خود آن را تغییر دهید. می‌توان گفت این ویجت، از انواع ویجت‌های کاربردی است و برای گوشی‌هایی که حالت نمایش باتری به صورت درصد نداشته باشند، می‌تواند بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

ویجت (Chronus) بهترین ویجت ساعت

به طور کلی در همه گوشی‌ها نیاز است که در صفحه اصلی یک ویجت ساعت وجود داشته باشد. ویجت (Chronus) نه تنها برای نمایش ساعت به کار می‌رود، بلکه با استفاده از آن می‌توانید از اخبار مربوط به آخرین قیمت ارز و آب‌وهوا اطلاع کسب کنید.
از قابلیت‌های دیگر این نرم‌افزار، وجود یک ویجت است که با استفاده از آن تعداد گام‌های برداشته شده در یک روز نشان داده خواهد شد. در واقع این ویجت با ( Google Fit) هماهنگ می‌شود.

ویجت (Google Keep) یکی از معروف‌ترین ویجت های اندرویدی

نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های زیادی به عنوان ویجت‌های یادداشت برداری وجود دارند اما یکی از بهترین و پرطرفدارترین آن‌ها ویجت (Google Keep) است. در این ویجت با اضافه شدن یک نوار میانبر به صفحه، امکان ایجاد یادداشت‌های جدید، به صورت لیست یا يادداشت صوتی فراهم می‌شود.
از قابلیت‌های ویژه این ویجت، امکان افزودن یادداشت ایجاد شده، به صفحه اصلی است. این قابلیت برای ایجاد لیست خرید بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

ویجت (Month) بهترین ویجت تقویم اندرویدی

بهترین ویجت های معروف اندرویدی

ویجت (Month) هم جزء ویجت های معروف اندرویدی است که طرفداران خاص خود را دارد. این ویجت تقویم دارای ۸۰ تم متنوع و جذاب است. در نتیجه به راحتی می‌توانید از بین آن‌ها یک تم رنگی متناسب با رنگ تصویر پس زمینه گوشی خود انتخاب کنید.

ویجت (Google At a Glance) از بهترین و معروف‌ترین ویجت‌های اندرویدی

ویجت (Glance) یکی از معروف‌ترین ویجت‌های اندرویدی است که جزء ویجت‌های سبک به شمار می‌آید. این ویجت توسط گوگل طراحی شده است و تنها بر روی صفحه اصلی گوشی یک خط را به خود اختصاص می‌دهد که شامل اطلاعات مربوط به آب‌وهوا، وضعیت ترافیک و دیگر برنامه‌های گوشی می‌شود.

ویجت (Musicolet Music Player) اندرویدی پخش کننده موسیقی

ممکن است با خود بگویید برای پخش کردن موسیقی از طریق گوشی دیگر نیازی به ویجت نیست و به راحتی از طریق اینترنت می‌توانید آهنگ‌های به روز و جدید را گوش کنید. البته همین‌طور است که می‌گویید. اما با استفاده از ویجت (Musicolet Music Player) علاوه بر گوش کردن آهنگ‌های ذخیره شده در حافظه گوشی تلفن، امکانات متنوع دیگری در اختیار شما قرار می‌گیرند. به عنوان مثال کنترل حجم صدا، مدیریت لیست موسیقی و مدیریت آلبوم و ترک‌های مختلف آهنگ‌های شما از قابلیت‌های ویژه این ویجت است.

ویجت اندرویدی (Flashlight Widget) بهترین ویجت چراغ قوه

از قابلیت‌های کاربردی روی انواع گوشی‌ها، چراغ قوه است که مورد استفاده کاربران زیادی قرار می‌گیرد. با استفاده از این ویجت، دو دکمه به صفحه اصلی گوشی افزوده می‌شود که روشن و خاموش شدن چراغ قوه گوشی با استفاده از آن‌ها انجام می‌شود. از خوبی‌های این ویجت، متن باز و رایگان بودن آن است به طوری که هیچ تبلیغی روی آن نمایش داده نمی‌شود.

ویجت (Time Until) از بهترین ویجت‌های اندرویدی شمارش معکوس

یکی دیگر از ویجت های معروف اندرویدی، ویجت (Time Until) است که با کمک آن یک ساعت شمار معکوس برای گوشی شما طراحی می‌شود. به این صورت که با وارد کردن یک زمان مخصوص در ویجت و قرار دادن آن بر روی صفحه اصلی گوشی، مدت زمان باقی مانده تا تاریخ مشخص شده به صورت لحظه‌ای بیان می‌شود.

ویجت (TickTick) از ویجت‌های کاربردی اندرویدی

معروف‌ترین ویجت های اندرویدی

این برنامه از اپلیکیشن‌های کاربردی است که جهت مدیریت زمان و برنامه‌ریزی به کار می‌رود. ویجت‌های موجود در این برنامه امکانات ویژه‌ای را در اختیار کاربر قرار می‌دهند که به خوبی امکان مدیریت کارهای روزمره فراهم می‌شود. با استفاده از رابط کاربری این برنامه، تنظیمات و سازماندهی‌های لازم به راحتی انجام می‌شود.
با استفاده از ۹ ویجت موجود در این برنامه می‌توانید لیستی از خریدهای خود ایجاد کنید و آن را با اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارید.

جمع‌بندی

ممکن است به نظر برسد که پیدا کردن ویجت های معروف اندرویدی مانند گذشته اهمیت چندانی نداشته باشد. در صورتی که می‌توان گفت هنوز هم ویجت‌های متنوعی در قالب ساعت، آب‌وهوا و ویجت‌های یادداشت برداری وجود دارند که برای گوشی‌های اندروید همانند قبل کارایی دارند.
در این مقاله از تورک اپ به معرفی چند مورد از معروف‌ترین و پرکاربردترین ویجت‌های اندرویدی پرداختیم. امیدواریم مورد استفاده شما واقع شود. اگر شما هم در این زمینه اطلاعاتی دارید خوشحال می‌شویم با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.