داستان بستنی فروش ترکیه ای چیست؟

19

یکی دیگر از ترندهای روز که در شبکه‌های اجتماعی مختلف سر و صدای زیادی به پا کرده است، داستان بستنی فروش ترکیه ای است. ویدیوهای این بستنی فروش در شبکه‌های اجتماعی به قدری دست‌به‌دست شده است که دنبال‌کننده‌های صفحه اینستاگرام او به ۱.۱ میلیون رسیده است. این بستنی فروش توسط ایرانیان خیلی مورد استقبال قرار گرفته است و دنبال کننده‌های ایرانی بسیار زیادی دارد. همین موضوع باعث شد تا این بستنی فروش ترکیه ای حرکتی خاص را به افتخار ایرانیان دنبال کننده خود بزند. با ما همراه باشید تا بیشتر این بستنی فروش را بشناسیم.

مهمت دینچ

 بستنی فروش ترکیه ای

این بستنی فروش ترکیه ای کسی نیست جز آقای مهمت دینچ که به لقب چیلگین معروف است. او با حرکات و روش خود برای فروش بستنی معروف شده است. مهمت دینچ هم اکنون در شهر آنتالیا ترکیه زندگی می‌کند و به گفته بعضی از سایت‌ها، آقای مهمت دینچ اصلیتی سوری دارد. او در رشته انفورماتیک بازرگانی در سال ۲۰۰۴، در دانشگاه مصطفی کمال ترکیه تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کرد. بعد از اتمام دوران تحصیل او تصمیم گرفت تا مغازه بستنی فروشی برای خود در شهر آنتالیا باز کند. او هم اکنون در پارک آکا مغازه بستنی فروشی دارد. بعد از اتمام تحصیل او در یک شیرینی‌پزی مشغول به کار شد و اولین تجربه کاری خود را از آنجا آغاز کرده است.

علت مشهور شدن و محبوبیت مهمت دینچ

داستان از آنجایی شروع شد که مهمت دینچ در یک برنامه تلویزیونی، آهنگی با اشعار عربی و ترکی را (اشعاری که خود آن را سروده بود)، خواند و سپس بعد از آن به هنگام فروش بستنی‌های خود آهنگی پخش می‌کند و برای مشتریان خود می‌رقصد. اما معروفیت آن از آنجایی شروع شد که آهنگ خود یعنی (Kalbimsin) را برای مشتریانش می‌خواند. بعد از این که ویدیوهای او در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شد، او لقب چیلگین دوندورماچی (çılgın dondurmacı) به معنای بستنی فروش دیوانه را به خود داد.

بستنی فروش دیوانه

مسیر شهرت بستنی فروش ترکیه ای

مهمت دینچ در مصاحبه‌ای با رسانه ترکیه‌ای گفته بود که زمانی در شیرینی‌پزی کار می‌کرد، همیشه به هنگام کار عادت به رقصیدن داشته است. هنگامی که او تصمیم می‌گیرد تا بستنی فروشی خود را باز کند، تصمیم می‌گیرد تا از این قابلیت خود یعنی رقصیدن استفاده کند. اما مهمت رقصیدن در شیرینی‌پزی را صرفاً از روی عادت و بدون تمرین خاصی انجام می‌داد و البته هیچ تماشاگری هم نداشت.

بستنی فروش رقاص ترکیه ای

مهمت هنگامی که تصمیم به استفاده از رقص به عنوان تکنیکی برای فروش گرفت، مهارت زیادی در رقصیدن نداشت اما برای این که می‌خواست به عنوان تکنیکی برای فروش از آن استفاده کند، تصمیم گرفت تا رقصیدن را بیاموزد. همچنین مشکل بعدی مهمت وزن زیاد او بود. بنابراین تصمیم گرفت تا برای مهارت بیشتر در رقص، وزن خود را نیز کاهش دهد. او در طول ۳ سال ۶۰ کیلو وزن کم کرد و خود را به وزن ۹۰ کیلو رساند تا بتواند بهتر برقصد.

کلام آخر

مهمت دینچ بستنی فروش ترکیه ای که بسیار پر طرفدار شده در شبکه‌های اجتماعی به سرعت معروف شد. مهمت دینچ معروف به چیلگین بستنی فروش ترکیه ای است که در شهر آنتالیا ترکیه مغازه‌ای بستنی فروشی دارد و برای هر مشتری خود آهنگی پخش کرده، می‌رقصد و بستنی می‌فروشد. این بستنی فروش ترکیه‌ای به قدری معروف شده است که صفحه اینستاگرامش به ۱.۱ میلیون دنبال کننده و صفحه تیک تاک او به ۱۴ میلیون دنبال کننده رسیده است. او عملاً با شور و اشتیاقی که برای کار خود دارد، در کار خود موفق شده و به فردی مشهور تبدیل شده است. مهمت دینچ همچنین به قدری در میان ایرانیان معروف و مشهور شده و طرفداران زیادی دارد که یک بار آهنگی را به افتخار طرفداران ایرانی‌اش پخش کرده و همزمان با آن می‌رقصد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.