راهنمای گردشگری: در سفر چه وسایلی همراه ببریم؟

22

سفر یکی از علاقه‌مندی‌های تمام افراد است. همه دوست دارند به سفر بروند اما بسیاری در هنگامی که آماده سفر می‌شوند با سؤال در سفر چه وسایلی همراه ببریم؟ مواجه هستند. عدم توجه به برخی نکات و نبردن برخی لوازم، باعث می‌شود تا در سفر با مشکلاتی مواجه شوید. همچنین بردن بیش از حد وسایل، تنها باعث سنگین شدن بارتان می‌شود و می‌تواند سختی‌های فراوانی به همراه داشته باشد. به همین دلیل باید در خصوص این که در سفر چه وسایلی به همراه ببریم؟ اطلاعات کافی داشته باشید.

در این مطلب از تورک اپ قصد داریم در خصوص لوازم ضروری و مورد نیاز که در هر مسافرت باید به همراه داشته باشید، نکاتی را بیان کنیم. تا انتها با ما همراه باشید.

وسایل ضروری سفر کدامند؟

اگر بخواهیم وسایلی را که در سفر باید همراه داشته باشیم به چند گروه عمده تقسیم‌بندی کنیم، باید به دسته‌های زیر اشاره کرد. بردن لوازم مناسب از هر کدام از این دسته‌ها باعث می‌شود تا سفری دل‌پذیرتر داشته باشید.

1- لباس

لباس را باید اولین دسته و گروه از لوازمی دانست که باید در هر سفر به همراه داشت. توجه به مواردی مانند آب و هوای مقصد و بردن لباس مناسب برای آن آب و هوا با توجه به مدت زمانی که قصد دارید در آن منطقه بمانید را باید مهم‌ترین نکاتی دانست که توجه به آنها باعث افزایش راحتی در سفر می‌شود. این روزها اپلیکیشن‌های بسیاری برای پیش‌بینی آب و هوا وجود دارند. شما می‌توانید دما و وضعیت آب و هوا را در مقصد بررسی کنید. این کار باعث می‌شود تا بتوانید بهترین تصمیم را برای به همراه بردن لباس‌های مورد نیاز خود بگیرید.

2- دارو

دارو و لوازم آرایشی بهداشتی

بردن برخی داروها و لوازم پزشکی مانند مسکن، چسب زخم، پمادهای لازم، صابون، مسواک، حوله، خمیردندان و اسپری دئودورانت از دیگر مواردی است که توجه به آن باعث افزایش راحتی در سفر خواهد شد. علاوه بر این که در سفر باید بهداشت فردی را رعایت کرد، برخی حادثه‌های ساده مانند یک سردرد می‌تواند از لذت سفر بکاهد. به همین دلیل علاوه بر داروهایی که باید به صورت مداوم مصرف کنید، برخی دیگر از لوازم پزشکی و داروهایی را که در این پاراگراف به آن اشاره شد همراه داشته باشید.

3- مدارک

یکی دیگر از دسته‌هایی که در پاسخ به سؤال در سفر چه وسایلی همراه ببریم؟ باید به آن اشاره کنیم، مدارک شناسایی است. همراه داشتن مواردی مانند کارت ملی، شناسنامه، دفترچه بیمه، کارت اعتباری و بلیط را نباید فراموش کرد. همچنین اگر به سفر خارجی می‌روید توجه داشته باشید که پاسپورت خود را حتماً همراه داشته باشید. افرادی که به برخی بیماری‌ها دچار هستند یا سابقه ابتلا به آن‌ها را دارند، بهتر است نسخه‌ای از مدارک پزشکی را نیز همراه داشته باشند.

4- وسایل الکترونیکی

 چه وسایلی همراه ببریم؟

این روزها بسیاری از کارها با استفاده از تلفن همراه هوشمند انجام می‌شود. شما در مسافرت می‌توانید برای مسیریابی، سرگرمی و ارتباط با دیگران از گوشی خود استفاده کنید. در صورتی که شارژر و پاور بانک به همراه نداشته باشید، تمام شدن شارژ گوشی می‌تواند به یک معضل تبدیل شود. به همین دلیل باید این دو مورد را همراه داشته باشید. افرادی که به عکاسی علاقه‌مند هستند علاوه بر دوربین، وسایل جانبی آن مانند شارژر، رم اضافه و پایه دوربین را نیز باید با خود ببرند.

5- خوراکی و تنقلات

یکی دیگر از مواردی که در پاسخ به سؤال در سفر چه وسایلی را به همراه ببریم؟ باید به آن اشاره کرد، خوراکی و تنقلات است. با توجه به مقصد و نوع سفری که قصد دارید بروید، بردن برخی از خوراکی‌ها و تنقلات را نباید فراموش کرد. اگر شما قصد دارید به سفر طبیعت‌گردی بروید باید غذا و خوراکی به میزان مناسبی با خود ببرید اما اگر می‌خواهید به هتل بروید، تنها بردن اندکی تنقلات برای طول مسیر کافی است.

6- کوله‌پشتی یا چمدان مسافرتی

کوله پشتی و چمدان

با توجه به نوع سفری که می‌خواهید بروید، همراه بردن کوله‌پشتی یا چمدان مناسب را مد نظر قرار دهید. برای سفرهای طبیعت‌گردی به همراه بردن چمدان مسافرتی اصلاً گزینه مناسبی نیست و باید کوله‌پشتی به همراه داشت. همچنین برای سفرهای هوایی پیشنهاد می‌کنیم از چمدان مسافرتی مناسب استفاده کنید تا به وسایل شما در قسمت بار آسیب وارد نشود.

توجه داشته باشید که چمدان مسافرتی یا کوله‌پشتی باید حجم مناسبی نیز داشته باشند. به همراه بردن چمدان یا کوله با ظرفیت بالای غیر ضروری باعث می‌شود تا فضای بسیاری اشغال شود و اگر کوله یا چمدان کمتر از میزان لازم ظرفیت داشته باشد، نمی‌توانید تمام وسایل خود را در آن جا دهید.

7- وسایل ضروری کودک

کودکان را باید حساس‌ترین انسان‌ها دانست. همراه نداشتن بسیاری موارد می‌تواند باعث صدمه دیدن آن‌ها شود. به همین دلیل در صورتی که به همراه کودک خود سفر می‌کنید باید لوازم لازم و ضروری او را در چمدان یا کوله‌پشتی‌ جداگانه‌ای قرار دهید تا به سادگی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. از مهم‌ترین لوازم ضروری کودک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لباس مناسب
 • پتو
 • شیشه شیر
 • شیر خشک
 • پستانک
 • ظرف غذا
 • کریر
 • وسایل حمام
 • پودر بچه
 • زیر انداز
 • اسباب بازی

8- چک لیست وسایل ضروری سفر

برای اینکه بدانیم چه وسایلی همراه ببریم؟ بهتر است چک‌لیستی از موارد مورد نیاز داشته باشیم و با قرار دادن هر کدام در چمدان یا کوله، تیک آن را بزنیم تا تمام وسایل را به همراه برده باشیم. در بسیاری موارد عجله داشتن یا عدم توجه کافی باعث می‌شود تا برخی لوازم مورد نیاز را جا بگذاریم و همین امر موجب بروز مشکلات متفاوتی شود.

جمع‌بندی

بسیاری افراد در هنگام رفتن به سفر با سؤال جه وسایلی همراه ببریم؟ مواجه هستند. وسایلی مانند لباس و پوشاک مناسب، داروهای لازم، خوراکی و تنقلات، چمدان و کوله‌پشتی مناسب، مدارک و لوازم الکترونیکی مورد نیاز از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که باید با توجه به نوع سفر و مقصد همراه خود ببرید. همراه نداشتن این موارد می‌تواند باعث شود تا در سفر با مشکلاتی مواجه شوید و از میزان جذابیت سفر بکاهد. با داشتن چک لیست از موارد مورد نیاز می‌توانید احتمال جا گذاشتن لوازم را کاهش دهید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.